11 Kasım İSTANBUL

CEMİL AMAÇ
CEMİL AMAÇ
1. AYAK :2,6,11,4,3
2. AYAK :6,10,,,,5,8,2
3. AYAK :2,3,7
4. AYAK :4,1,6,7
5. AYAK :7,6,,,,9,8,3
6. AYAK :5,8

Bu Altılının İkramiyesi: 1,610

11 Kasım İSTANBUL Tahminlerim için Analizim :


11 Kasım İSTANBUL


2.Altılımda geniş oyunumda banko yazabileceğim maalesef bir at olmadı o yüzden nadiren yaptığımı yapıp bankosuz geniş oyun yazdım. Bunu yapmamın en büyük sebebi önde çok tuttuğum ve son zamanlarda banko yazdığım yada hep iyi yarışlar beklediğim isimlerin aynı koşuya denk gelmeleri oldu. Bu arada 1.altılımda var ama 2.altılımın ilk ayağında son üç atımı 2.altılıma ekleyemediğimi belirtmek isterim. 

2.altılıya genel bir yorum yapacağım;

 

1.Ayakta; BİZİM İÇİN isimli tayla alakalı görüşlerimi biliyorsunuz ilk iki yarışında da ön plana çıkartmıştım, bugün bu yarışın kaydını gördüğümde bakoo yazarım artık derken üzerinde Gökhan Gökçe' yi gördüğüm an soğudum taydan ve yanına çok at yazmak zorunda kaldım. 

 

2.Ayakta; aslında yarış net şekilde SUN TIME isimli safkana yarıyor, üzerinde hırslı genç ve güçlü bir jokey olan Ercan Çankaya var, bence kesin iyi koşacak ama en az onun kadar bu koşuda iddialı olacağını düşündüğüm ve yine iyi yarış beklediğim kilosu uygun SPLENDID rakipleri varken banko yazamadım. Yanına rakip yazınca bunu daha da abartıp diğer isimleride yazdım geniş oyuna.

3.Ayakta; ayağına çok seri olan isimlerin bir araya geldiği koşuda son zamanlarda hep iyi koşan üç sprinter BOZARSLAN, CİHANA BEDEL ve ELİTTAY isimlerinden birisinin düzlükte sonlarda sert bindirmeleriyle kazanmasını bekliyorum, o yüzden üç isme şans verdim. 

4.Ayakta görüş belirtmeyeceğim ama açıkçası geniş oyunumda bu koşuyu kapatmayı çok düşündüm.

5.Ayakta; son yarışlarını banko yazdığım KHANCELOT ve EL PROFESOR bir araya gelmişler, bunları ben nasıl ayırayım kalitesine çok inandığım KHANCELOT' da at binişini hiç beğenmediğim birisi varken EL PROFESOR' de at binişine hayran olduğum bir jokey var. Öncelik onların ama geniş oyunumda süper formuyla uygun kilosu ve yetenekli binicisi ile GRAND FOREVER, son iki yarışı muazzam olan AMBARGO ve önde boş kalam ihtimali olan TIMELORD' u yazıyorum. 

6.Ayakta ise tahmin edileceği üzere 2 tayı beraberce yazacağım. Bunlardan INERTIA son yarışında benim çok sürpriz bankomdu, aslında canavar gibide koştu çünkü start çıkışında Yaşam isimli taya binen Mehmet Kaya resmen çıkışta INERTIA' nın üzerine kırdı atını ve ciddi bir şekilde INERTIA' ya çarpıp onun en geride kalmasını sağladı. Bu adamın abisi atın altında kalıp vefat eden bir jokey kardeşimiz rahmetli Ömer' dir ama Mehmet' in at sürüşüne baktığımızda bu hareketleri defalarca görürken hayret ediyor insan. O gün bu hareketi yapmasının yegane sebebi INERTIA öne düşüp o koşuyu kazanacaktı ve bunun önüne geçmek için adeta başan tırpanı vurayım görüntüsüydü bu. Her neyse buna rağmen bu darbeye rağmen INERTIA önde boş kalan Yaşam' a yetişemedi am muhteşem koştu ve benim boşuna banko yazmadığımı ispat etti. Bugün ben bu tayın yanına normalde cidden rakip falan yazmam ama şansımın içine tüküreyim bunada gelmiş yine beni en çok yakanlardan birisi binmiş :( o yüzden yanına tek isim yazacağım o da elbette MOONLIGHT FAIRY olacal, bu tayıda yarış hayatının en başından beridir dikkatle izliyorum ve yorumluyorum bugün Vedat gibi çok başarılı bir jokey varken kötü koşma ihtimali son derece düşük. Dolayısyla at olarak ve koşu ayrıntılarına baktığım INERTIA çok önde, jokey olarak baktığımda MOONLIGHT FAIRY çok fazla ileride o yüzden ayırmadım ayırmayacağım ikisini son ayakta. 

 

Yorumlarımdan yola çıkarak şablon oluşturanlar ilk ayakta ilk altılıma yazdığım ama 2.altılıma yazamadığım 8,1,9 nolu taylar ve 2.ayakta 1 nolu Golden Ruller' a dikkat etsinler ve diğer yerleri kısabilenler bu atları çok ihmal etmesinler. Geniş oyun bankosuz ama bence son derece mantıklı bir kupon oldu ama şans şans şans, bu olmazsa hiçbir şey olmaz.

 

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

1.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 7,4,1

2.AYAK: 6,,,,,10,4,9,7,5

3.AYAK: 3,4

4.AYAK: 2 KRAL ÖMER

5.AYAK: 2,6,11,4,3,,,,,8,1,9

6.AYAK: 6,10,5,8,2

 

KRAL ÖMER: Bugün çok daha etkili yarış koşabildiği mesafeye çıkıyor ve üstelik yarış temposu en çokta ona yarayacağa benziyor. Etkili jokeyiyle bugünde kazanarak yoluna devam etmeye yakın olup 1.altılıda banko yazılması gereken isimdir.

 

SEPTEMBER: Üzerinde genç hırslı ve güçlü bir jokey yada apranti olsa yanına asla rakip yazmayacağım diğer tarafta banko yazdığım Kral Ömer' i bile bana yıktıracak isim olurdu ama ben bu yaşını almış jokeylere güvenemiyorum, güvendiğim zaman şak diye yüzüme tokatı vurup sen misin bana güvenmezken beni tek atan deyip beni yakıyorlar. Yine de gruptan çok farklı bir isim olan SEPTEMBER' ın düzlüğü adam akıllı yerlerde dönmesi durumunda kaybetmeyeceğini düşünüyorum. Küçük oyunumun 2.bankosudur 1.altılımda.