Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İzmir - 22.3.20191. AYAK : 2, 3  1, 6, 4

2. AYAK : 9  6, 3, 1, 8, 2, 11

3. AYAK : 1 

4. AYAK : 1  4

5. AYAK : 6  2, 5

6. AYAK : 10, 9, 8, 3, 5, 16, 15, 11, 2, 7  4, 1, 18, 14, 6

SIMENTAL: Satış Koşusunda belki de göze çarpan tek isim SIMENTAL. Son yarışlarında kazanamasa bile bazı yarışlarında aslında ben daha bitmedim dercesine görüntü veriyor. Bugün bir çoğu büyük sorunlarla uğraşan rakipleri yanında ilerleyen yaşına rağmen formda da bir eküriyle yarışın en şanslı ismidir.

 

OVER CLOUDS: Son yarışında benim gözde safkanlarımdan birisi olan Lead Soldier’ i ve diğer rakiplerini kelimenin tam manasıyla sahaya gömdü. Bu safkanda anormal değişikliğin sebebinin artık takı değişikliği olduğuna %100 kanaat getirdim. Son yarışına göre bugün gider kaybederse hakikaten ayıp olur. Son yarışını izledikten sonra ben yanına bugünkü rakiplerini yazmam.

 

KIZILHAN ve YILMABAŞAR: 4.ayağın iki safkan arasında geçmesi kuvvetle muhtemel gözüküyor. Artık herkes ezberledi ki KIZILHAN önde boş kaldığında anormal direnç gösteren bir safkan. Bugün belki My Sultan arkasına yapışacak ama onun seriliğine asla çıkamayacağı için zaten tempoyu da yükseltmeye çalışmayacaktır. Bu durumda KIZILHAN düzlüğe 3 boy kadar avans alıp çıkarsa kazanır, aksi durumda bu yarışın tek bitirici sprinteri şampiyon YILMABAŞAR’ a gün doğar. İki ihtimali de düşünerek ayrım yapılmadan yazılmalı diye düşünüyorum.

 

RED WINNER: Son yarışlarında gösterdiği performansıyla bugünün en büyük bankosu olmayı sonuna kadar hak eden bu safkan normalde çime daha yatkın gözüküyor ama bugün çok fazla uygun grupta koşacağı için haliyle büyük favori konumunda. Nasıl kaybedeceğine dair açıkçası pek fikrim yok ama koşan tüm atları izleyip analiz ettiğimde net bir kaçağın olmadığı ve muhtemelen çok yavaş geçecek koşuda oldu ya Karataş çok gerilerde bekledi, bu onun çok uygun rakiplerini kolay geçemeyeceği anlamına gelir. Ama önlerde konumlanır yada düşündüğümün aksine hızlı bir yarış olursa o zaman kolay kazanır. Ben cazip olan seçeneğin üzerinde durup liderlik hamlesini yapabileceğini düşündüğüm iki isim var aklımda birisi ATÇEKER, diğeri REAL KING o yüzden ikisini birden geniş ve cazip oyunuma ekleyeceğim ama RED WINNER’ ın şansını inkar edemem bunu inkar etmek insanlarla dalga geçmek anlamındadır bugün için.

 

YEDİLİ İLK AYAK: Çok fazla uygun grupta YAZLALI kilosuna rağmen iyi sonuç almalı rakip bana göre Divine Beauty.