Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Adana - 23.3.20191. AYAK : 1, 2, 3, 4, 5, 6  7

2. AYAK : 5

3. AYAK : 1  4, 2, 7

4. AYAK : 4  1, 2, 5, 3, 8, 11, 7

5. AYAK : 3, 9, 8

6. AYAK : 11  15, 14, 8, 10

LOST AMIGOS: Uzun aradan sonra burada gördüğü yarışında oldukça cazip konumdayken favorimdi. Beklediğim gibi çok etkili bir performans gösterdi fakat ne olursa olsun verdiği aranın etkisiyle sonlarda nefes duvarına çarptı ve son anda geriden güçlü gelen bugünde rakipleri arasında olan James’ e kaybetti. Bugün ise eğer üzerinden hamlığı atmışsa daha derli toplu hale gelmişse muhtemelen de bir çok seri atın bir araya geldiği şu koşu oldukça hızlı geçecektir. Grubun ortalarında iyi yer tutup son 300 de vites yükseltip bu defa fotoyu bulmasını bekliyorum. Ben risk edip kuponuma LOST AMIGOS’ u banko yazacağım, tek yazamayanlar için önereceğim sıra; 5,,,,11,12,6 sonrası sizde.

 

İZ BIRAKAN: Gazi Koşusunun  ilk provası niteliğinde bir yarış olan Tendürek Koşusuna bu sene biraz çapı kısa atlar katılıyor olsa da aralarında ne olursa olsun ileride çok iyi işler çıkartacak isimler var. Bunlardan İZ BIRAKAN’ dır ve bu tay hakkındaki görüşlerim aynen devam ediyor ileride göreceğiz inşallah iyi yarışlarını. Son yarışında bankomdu ve binicisi tarafından adeta 1.liği elden alınan bu tay, koşu boyunca tüm rakiplerinin dışından dolanarak birde düzlüğe çıkılınca iyice dışarıya açılmış son metrelere kadar neredeyse TV görüntüsünden bile kaybolmuştu. Bu kadar iğrenç bir sürüşe rağmen roket gibi geldi ama Alkandros çok daha iyi yerlerde yürüdüğü için koşuyu kazandı. Bugün benzer şeyler olacağını zannetmiyorum çünkü Erhan Yavuz’ un az kazansa bile böyle saçma binişleri nadirdir. Bu önemli koşuda İZ BIRAKAN yine favorimdir.

 

FAHRENHEİT: Bugün kuponumu ya Lost Amigos yada FAHRENHEİT üzerine kuracaktım. 2.ayakta karar kılınca burada en azından geniş oyunuma bu safkanın yanına 2 tane rakip yazdım. Baştan sona çok hızlı gidecek bu koşuda neredeyse tek etkili sprinter pozisyonunda olan FAHRENHEİT düzlük üzerinde etkili bindirmeleriyle söz sahibi olacak. Eğer beklediğim gibi koşmazsa akla ilk gelen GÖKYÜZÜ olmalıdır,her ne kadar çok sayıda sitili rakibi olsa da GÖKYÜZÜ’ nün kalitesi bir başkadı. Birde akımda kalan ZEKİ DAYI oldu onuda son anda kuponuma eklemeye karar verdim. Fahrenheit ile birlikte yarışın sabırlı koşacak isimlerinden bu tay zamanında yürürse çok ciddi bir sürprize imza atabilir 

 

YEDİLİ İLK AYAK: Çok zorlu bir koşu olacak, yedili oynayan birisi olsam sanırım 2,3,4 yazardım.