Tahmin detayları

Ersöz Ersever

Ersöz Ersever

İzmir - 11.4.2019

1. AYAK : 5  2, 1, 7

2. AYAK : 3, 10  2

3. AYAK : 1, 5, 8, 2, 6  4, 7, 3

4. AYAK : 2

5. AYAK : 4  1, 5, 8

6. AYAK : 4, 8, 3  6, 7, 9

Yarışlar kum piste alındığı için şablon ve tahmin güncellenmiştir.

FAIR MONT da çıkmış ve ben böyle programlarda en çok verilen emeklere ve sarfedilen zamana acıyorum ama ne yapalım? Allah Kerim, iyi şanslar...

SAAT: 14.41

 

KÜÇÜK ALTILIM:

1.ayak: 5,2,1,7 / H

2.ayak: 3-BARUTEFE

3.ayak: 1,5,8 / H

4.ayak: 2-BIG EAGLE GIRL

5.ayak: 4-HOSLİ

6.ayak: 4,8,3,6,7,9 / H


 

Yarışların kum piste alınması nedeniyle, 5.ayakta 4-HOSLİ'nin şansı hayli yükseldiği için küçük kupon yapanlar bu safkanla da riske girebilirler.

İlk ayakta, 5-GÖRKEM son dönem formu ve bu defa uygun sıkletiyle biraz daha şanslı gibi gözükse bile malum İzmir çimine kim güvenirse çimlere gömüldüğü için iki at hariç diğerlerine de yer açtım kuponumda! Dışarıda bıraktığım iki attan biri de kazanırsa yapabileceğim bir şey yok! 

 

 


Maidendan çıkma vaktinin çoktan gelip geçtiğini düşündüğüm ''Yaramaz Oğlan'' 3-BARUTEFE bu defa daha deneyimli bir jokey idaresinde yarışacağı için haklı olarak günün önemli favorilerinden. Eğer yaramazlık yapmaz ve jokeyini çok uğraştırmazsa bu rakiplerini geçer diye düşünüyorum. Ola ki malum sorunları yarışta bugün yine yaşarsa muhtemel ve en yakın iki rakibi durumunda olan taylara da geniş altılımda yer verdim fakat en azından küçük kupon yapanların bu ve benzer lanetötesi maidenlarda risk almaları gerektiğini düşünüyorum.

 


3.ayaktaki Satış Koşusu bence her sonuca açık. Henüz maidendan çıkan 1-BAFRALI ağır favori çıkmış. Ancak üst üste bu kadar yakın aralıklarla koşulan bir dünya vasatın altında İngiliz beygirinin bulunduğu bir grup, çoğu ismin start çıkışı gecikmeli, yarışta çok seri bir safkan da bulunmuyor ve tahminimce süratli geçmeyecekmiş gibi gözüken bir yarış olacak. Benim bu koşuda gerçekten midem fena halde bulandığı için şablon limitim nedeniyle dışarıda bıraktıklarım hariç hiçbir ata güvenmediğim ve sürpriz aranmalı diye düşündüğüm bir yarış. Bu koşuda sürpriz olup, kuponların çoğu bu ayakta çöp olacaksa; starttan gecikmeli çıkan ağırkanlı bu kadar beygirin bulunduğu bu grupta eğer umduğum gibi, 8-HAPPY ABBEY ''Ben kafayı alırım basar giderim, arkadakiler de varsın beni yakalamak için uğraşsınlar'' der ve yürür giderse yakalanmama olasılığı var diye düşünüyorum. Yok eğer bu kısrak, ya da başka bir isim bu hamleyi yapmazsa ne olur, yarış nasıl biter, BAFRALI kazanır mı kazanamaz mı?

Hiçbir fikrimin olmadığı lanetolası bir yarış olarak görüyorum bu ayağı da...

 


4.ayakta banko olarak düşündüğüm kısrak, üst üste istikrarlı ve başarılı koşmaya başlayan 2-BIG EAGLE GIRL'dür. AZA LEA'yı ağır sıkletinden dolayı elersek, geride kalan isimlere gücünü son yarışlarında sürekli kabul ettirdiğini görüyoruz. Deli gibi kaçmayan, uyumlu jokeyi ile soğukkanlı binildiği zaman, bugün stilindeki rakiplerini kolayca bastırdığı ve kazandığı son dönem yarışları da ortadayken, sıkleti de uygunken bu kısrakla risk almaya karar verdim.

 


Son iki ayak malum çim pistte koşuluyor, İzmir çim pistinde özellikle yağmurdan sonraki çim pist yarışlarında asla yorum yapılmaması gerektiğini düşünüyorum ancak şu bir gerçek ki;

5.ayaktaki KV yarışı olmasa şu program benim gözümde akşamki URFA'dan daha berbat bir program, yıllardır hava koşulları nedeniyle çim pistteki yarışların durumu  ortadayken, benden size arkadaşça bir tavsiye umarım dinlersiniz:

İstanbul ve Ankara hariç, bu standartlardaki pistlerde yarış oynamak gerçekten tombala oynamakla eşdeğer. Benim görüşümdür beni bağlar, herkesin görüşüne saygı duyarım. İSTANBUL-ANKARA dışındaki yarışlarımızın malum nedenlerden dolayı MAHALLİ yarış olduklarını ve sadece adının ''AT YARIŞI'' olduklarına inanıp savunmaya geberene kadar da devam edeceğim. Kim ne der, ne düşünür asla umrumda bile değil.

Sürçi lisan ettiysek affola, iyi şanslar ve bu lanet ötesi mahalli İZMİR yarışlarında herkese başarılar dilerim!!!