Tahmin detayları

Ersöz Ersever

Ersöz Ersever

İstanbul - 17.4.2019

1. AYAK : 9  3, 5, 2, 8, 6

2. AYAK : 1, 2, 6  4, 7, 10, 3, 13

3. AYAK : 6  4, 9, 2, 8, 1

4. AYAK : 6, 3, 2

5. AYAK : 2 

6. AYAK : 1, 8, 10 

 

İlk ayakta yarıştan çıkartılan, 10-TATAVLA yerine,

2.ayağa 13-KAYI OVASI eklenmiştir. SAAT:12.41

 

KÜÇÜK ALTILIM:

1.AYAK: 9-SÜRGÜNTAY

2.AYAK: 1,2,6

3.AYAK: 6,4

4.AYAK: 6,3,2

5.AYAK: 2-CANDARBEYİ

6.AYAK: 1,8,10 / 4,2,9,5


 

İlk ayakta, start provasını izleme fırsatı bulduğum, 9-SÜRGÜNTAY oldukça kaliteli ve kapasite olarak bu rakiplerinden farklı gözüküyor. Hazırlıkları da oldukça tatminkar ve son galop görüntülerinde akıcı ve kolay gözüküp, iyi dereceleri rahatlıkla yapabilen bir tay durumunda. Geniş kuponumda ilk ayakta çok ağır bir ismi favori önermeyi düşünmedim fakat küçük kupon yapanların hiç uğraşmadan tek yazıp geçmeleri gereken bir tay izlenimi verdi bana SÜRGÜNTAY...

 


İkinci ayakta sezonun klasiklerinden Orhan Meker Serbest Handikapı'nda üç safkanı ayrı bir kefeye koyarak değerlendirdim ve bu üçlü grup bence küçük kurgularda yeterli olacaktır.

Tendürek galibi, yarışın favorisi 1-İZBIRAKAN yetenekli bir safkan ve ilk yarışında Karataşla birliktelikleri kolay bir galibiyet getirmişti hatırlarsanız Ankara çiminde. 

Ve bu ikili Orhan Meker'de tekrar buluşuyorlar, jokeyi sprintini iyi ayarlarsa bugün yine lehine gelişmesini umduğum yarış temposunda kazanabilir.

2-KENOBI de oldukça yetenekli bir safkan aradan sonra girdiği ilk yarışını kazanırken oldukça sağlıklı ve formda bir görüntü sergiledi, çim pistte daha iyi performanslar ortaya koyan bu safkan da çok şanslı gözüküyor.

Son yarışında jokeyi ile uyum sağlayamadığı için daha iyi bir yerde bitirebileceği yarıştan olan 6-JAK SPARROW değişen etkili jokeyi ile son yarışını unutturabilecek kadar yürekli ve etkili son verebilen bir isim olmasından dolayı kuponumun olmazsa olmaz 3. ismi olacak.

Çim pisti yadırgayacağını düşünmüyorum zira kısrak babası Luxor!

 


3.ayakta, gerek kapasite olarak, gerekse bu gruptan birer tık üstte olduklarına tüm samimiyetimle inandığım; 6-AFACAN ve 4-ULUKAAN'dan birisinin bu defa çok daha etkili jokeyleriyle kazanmaya diğerlerinden çok daha yakın olduğuna inancım tamdır ve dolayısıyla küçük kupon yapanlar bu ikiliyle risk almalıdır.

Diğerleri sürpriz ve yüksek ikramiye hedefini düşünenlerce dikkate alınırsa daha makul olacaktır.

 


4.ayakta üç safkandan birinin kazanmasını bekliyorum.

Geçen sezon Karayel'de muhteşem bir bekleme yarışı yapan ve bu yarışa süper hazırlıklar yaparak girecek olan, 6-PADRE PADRONE eğer bekleme yarışı yaparak, yarışı en arkalarda takip edip; beklerse çok şanslı olabilir.

Ekürisinin gölgesinden kurtularak bu defa nispeten daha uygun rakipleri bulan, 3-FEARLESS ACTION son derece istikrarlı bir safkan ve kuponların olmazsa olmazı durumunda, son olarak da ilk yarışında süper bir bekleme yaparak ilk startını alan bir tay için son derece uzun-etkili ve seri bir sprintle çok kolay kazanan ve bence sezonda umut veren kapasitesiyle, 2-EXPLOSIVE STAR henüz 2.startına rağmen kazanabilecek kadar inandığım bir safkan olması nedeniyle kuponumda üçüncü ve son isim olarak yer vereceğim.

 


 

5.ayakta bankom, ekürilerden 2-CANDARBEYİ olmak durumunda. Start provasında ön grubun biraz gerisinde kalmasına rağmen çok kısa mesafeye rağmen ortaya koyduğu görüntü ve aralardan kolay çıkarak, inatçı-güçlü ve mücadeleci bir tay profili çizen tayın sürekli formunu geliştirdiği de son galoplarından besbelli ortadayken banko riskimi bu ayakta almaya karar verdim!

Bahis için veya rakip soranlar için, öncelikli rakipleri; 1,4,,,,, 5,3,7 sonra da HEPSİ'dir...

 


 

Son ayakta ilk bakışta kısrak olmasına ve sıkletine rağmen bir ara banko yazmaya yeltendiğim safkan, 1-FIREY ATES olmuştu.

Son yarışında, ilk defa çıktığı uzun mesafede ve bu gruptan daha nitelikli birkaç erkek rakibini bir ara bastırmasına rağmen sonlarda boyun eğmesine rağmen bir kısrak olarak ve ilk defa uzun mesafeye çıkmasına rağmen çizdiği grafik bence mükemmeldi. İdman durumu da gayet tatminkar eğer son yarışına benzer bir performans ortaya koyarsa, ''Değme jokeylere taş çıkartabilecek yetenekteki aprantisiyle'' kötü koşma lüksü olamaz!

Yanına limit dahilinde iki isim yazabildim bunlardan ilki,uygun sıklet avantajıyla son yarışında 1500'de bile fena koşmayan, 8-NORTHBEACH bence ilk rakip.

Son yarışında canımı fena halde yakan bir safkan var ki, bugün bir defa daha yer vereceğim ve limitim dahilinde sürpriz olmasına aldırmadan yer açacağım bu safkana!!

10-ENGEL YOK... Bir önceki yarışını anımsarsanız aralarda sıkışmış ve gerçek yarışını yapamamıştı, son yarışında ise; bugünkü rakiplerinden, 5-BABAROS ile çarpışan araba misali bir müddet didiştiği için hem kendisi hem de BABAROS oyundan düştü. Geniş kuponumda önceliğimi ENGEL YOK'tan yana kullanma nedenim:

* BABAROS'un daha geçen hafta sert grupta start alması ve ENGEL YOK'un vazgeçemediğim O.Yıldızla bir araya gelmesi.

Bu nedenle çok sp. olmasına hiiiç aldırmdan son ayaktaki son kurşunumu bu safkanla kullanarak özellikle son iki ayakta ciddi anlamda risk aldığımı belirtirsem yanlış olmaz!

Daha aklıbaşında kupon kurgularında ilk ayak banko, 2.ayak 3 at, 3.ayak 2 at yazılarak son iki ayakta risk azaltılabilerek daha makul kurgular denenebilir.

Velhasıl kelam; İstanbul yarışları sitemiz için ekstra şans ve moral getirsin yarışların şahı olan İSTANBUL'un ilk gününde ve tüm diğer yarışlarda sitemize bol şans dilerim.

Saygı ve selamlarımla...