Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Ankara - 25.4.20191. AYAK : 1

2. AYAK : 1, 2, 8, 9, 3, 12  4, 5, 10

3. AYAK : 5  2, 6, 4, 3, 1

4. AYAK : 6, 1  5

5. AYAK : 4, 6 

6. AYAK : 2  4, 12, 14, 11, 5, 1, 3, 13, 9

FLYING BIRD: Son yarışında hemen hemen aynı grupta aynı aprantiyle kazanmasını bilmiş ve o gün Nobel Princess, Rumet, Lady Tulpar ve Talia Hanım' ı rahat geçmişti. Bu kısrağın Ankara kumunda da çok iyi yarışlar yaptığı aşikar. Bugün tıpkı son yarışı gibi ön grubu çok kaçırmadan hemen grubun ortalarında yerini tutması halinde son 300 ü adeta ölüm yolu olan Ankara kumunda rakiplerini toplayabileceğini ve yapacağı bindirmelerle sonuca gideceğini düşünüyorum. Zaman zaman özellile ilk ayakta çok çeşitli dümenler döndüğü için kormuyorda değilim aslında ama mantığımı da yenemiyorum. Umarım Kırdere, Talia Hanım' a, yada tam tersi bir durumla birbirlerine yol vermezler. Öyle olduğu takdirde önde giden atın şansının fazlalaşacağınıda söylemek lazım. O yüzden diyorum son yarışına benzer bir taktikle koşar umarım diye. Bankom olacak FLYING BIRD. 

 

HOY HOY ve ÖZDEMİR: 5.ayağı iki safkanla riske ettim, bu seçimi yapmamın yegane sebebi muhtemel yarış temposundan başka bir durum değil, öbür türlüsü kesin olarak kapatacağım bir yarış olurdu. Yarışa ve koşan isimlere baktığımızda, koşunun muhtemel lideri HOY HOY olacak, Hacı Akın' dan mesleki olarak nefret etsemde önde giden yada ön grupta koşan atlarla aldığı başarılı sonuçları inkar edecek kadar da başarıyı görmeyen birisi değilim. Düzlüğe kadar mümkün olduğunca ağır tempolarda yarışı götürmesi durumunda kazanacağını düşünüyorum. Ancak ÖZDEMİR ve yine bana gram yaramayan Ali Kaçmaz' ın da muhteşem uyumunu görmezden gelemiyorum. Tahminimce o da bugün Hoy Hoy' un ardında 2.likte yarışı sürdürecek. Bu yazdığımın tam terside olabilir, ÖZDEMİR liderliği alır, HOY HOY 2.likte gidebilir. Benim adıma hiç farkeden birşey olmayacak her iki atta 2-3 gittiği yarışlarında çok daha etkili performanslar sergiliyor. Onların yapması gereken tek basit şey gereksiz yere erkenden yürümemek zira diğer rakiplerinin tamamı sert tempolarda geçen yarışları seven ve tüm gücünü sona bırakan sprinterler. Onları ağır tempolarla düzlüğe sokarlarsa uzunca bir sprinte zorlarla ve hatta bence ilk iki sırayı alırlar. Aksi durumda muhtemelen başta en hafif kilolu İsmihan olmak üzere bir sprintere av olurlar. Şu notu da eklemek isterim, HOY HOY' u 2. banko yazıp geniş oynayacaklar 4.ayağı kapamaya çalışsın.

 

MAİDEN YARIŞLAR: Bugün başkentte 2 ve 6.ayaklar 1600 metre maiden yarışlar. Bu koşularda şansı fazla olan isimler elbette var ama 1600 metrede bir çok faktör öne çıkar, o yüzden normal sezonda bile bu mesafede hep çekinirken özellikle sene başında hele hele maiden yarışlarda mecbur kalmadıkça riske girmemeye çalışacağım, o yüzden her iki koşuya da çok fazla at yazma gereği duydum.

 

YEDİLİ İLK AYAK: Çok zorlu bir koşu olacağını düşünüyorum, sadece sıra vermem daha uygun olacak; 1,5,8,7,2