Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İstanbul - 21.7.20191. AYAK : 9, 11, 10, 4  12, 6, 7, 3

2. AYAK : 2, 3, 4  1

3. AYAK : 6, 2, 1, 4, 7

4. AYAK : 8

5. AYAK : 2, 4, 7, 1

6. AYAK : 7, 11  12, 5, 6

VEDATAĞA: Bir süredir kazanamayan ama bu defa uygun şartlarda koşacağını düşündüğüm safkandan bugün güzel bir yarış bekliyorum. Tahminimce koşuyu önde götürecek ve ağır tempolarda geçmeye aday koşuda böylelikle avantaj sağlamaya çalışacak. Alternatif bankomdur, ayrıca küçük kuponlara da önereceğim tektir diyebilirim. Geniş oyunlar ise AFACAN, ONURLUEFE ve DALOĞLU’ na şans verip riski minimize edebilirler.

 

VARAN EFE: Son yarışında hatırlarsanız bu safkan Anafartalar Koşusunda start almıştı ve o gün ben Grashof’ u tek atmıştım. Senede bir günün en büyük favorisini tek yazarım o günde kazanamaz J) Tabi Grashof’ un kazanamamasının en büyük sebebi Gökhan’ ın saçma sapan bir yarış koşturmasıyla 1.dereceden alakalıydı. Evet Grashof yanlış sürüldü, yada kazanıp tarihin en büyük sürprizlerinden birisine imza atan King Of The Sun kazandı falan ama orada en dikkat çekici isim VARAN EFE idi. Düzlüğe kadar çok iyi yerlerde gelmesine rağmen Selim ne düşündüyse düzlük dönülmeden bu atı dışarılara almaya çalıştı. Normalde Selim düzlüğü bariyer dibinden dönmeye bayılır ama onu niye yapmadı anlamadım. Bilemiyorum belki VARAN EFE bariyerde pusuyordur, bundan dolayı bu hareketi yaptı, onu kendileri daha iyi bilir ama bana göre olduğu yerden devam etse düzlük dönüldükten bir süre sonra orta kulvara doğru çıksa sanırım o günün kazananı olmuştu.  Bugün daha az atın koştuğu bir yarışta ama bu defada koşu temposunun belki aleyhine olacağı bir yarışta koşacak ama taaa Amerikalardan güzel kalpli bir kardeşimizle epey bir kritiğini yaptıktan sonra Selim’ e rağmen tek vereyim bende dedim. Kazanırsa Bülent kardeşimin açıkçası büyük katkısı olacak, VARAN EFE bankomdur,  bana göre rakipleri de Grashof ve Matbacı’ dır.

 

NOT: 2.altılının 1.ayağına denk gelen koşuda 1.altılıda hepsi dedim ama maalesef bunu 2.altılıda yapamayıp bazı atları eledim.  

 

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

 

ELENAZ ve AYDERKIZI: İdman pisti görüntülerinde dikkatimi çeken iki tayla günün 2.koşusunda risk alacağım, bunlardan ELENAZ’ ın görüntüsü çok daha hoşuma gitti desem de Kaizbert temsilcisi AYDERKIZI olmadan olmayacak.

 

MY SULTAN: 1.altılıda risk edip banko yazacağım isim olacak MY SULTAN. Bu kısrağın form durumu çok iyi, her an yarış kazanabilecek durumda ama bunu yapamayıp genelde 3.lükler alıyor. Bana göre en büyük sebep yanlış sürülmesi. Bugün çok yatkın olduğu pist ve mesafede sahibinin kıllı kollarında özlediği birinciliğe kavuşmasını bekliyorum. 1.altılıda 3.ayakta MY SULTAN bankomdur.

 

1.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 5,7,1,6,3,2,4

2.AYAK: 4,1

3.AYAK: 2 MY SULTAN

4.AYAK: 9,11,10,4,12,6,7,3////HEPSİ

5.AYAK: 2,3,4,1

6.AYAK: 6,2,1,4,7