Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Ankara - 25.7.20191. AYAK : 4  5, 6, 3

2. AYAK : 2, 4, 5, 1, 7  8, 10, 9

3. AYAK : 6  7, 3, 9, 2

4. AYAK : 7 

5. AYAK : 7, 9, 6, 1, 3  2, 5

6. AYAK : 2  3, 4

1.AYAK: Ozanşah, Döver, Madalyon gibi çok seri isimlerin yanına birde Pratik Nevzat ve Asil Rüzgarı eklersek ilk ayak daha başlar başlamaz sert bir tempoda koşulmaya başlaması gerek. Bu tip yarışlarda benim seçeneğim her zaman düzlüğe sabırlı girenler olmuştur. Ki bugünde aynısını yapıp öyle seçim yaptım, yazdığım isimlerden ÇAKMAKŞAH ve YAKUTİYE bu ortamı en iyi değerlendirebilecek isimler olup normal kuponlar iki safkanla şansını denemeli. Geniş kuponlar ise dikkat çeken form durumuyla ATLASÇİÇEĞİ ile HÜRADAM’ a şans vermeli. Bu atlar dışında kaç yarıştır kolladığım ama bıktığım bir diğer sprinter Berkuk bu mesafede kazanacaksa hatta önde gidenlerden biride kazanacaksa diyecek bir şey yok, kısa ve öz bizdeki şansın….. İlk ayak bugün benim kurgum adına çok büyük öneme sahip umarım beklediğim gibi geçerim umarım.

 

4.AYAK: WIND BLAST 2 yarış evvel burada bugünkü jokeyiyle banko yazdığım isimdi. O gün bu safkanı banko yazarken en bariz gerekçelerimden birisi Kuzey Kafkasyalı gibi bir şampiyonun yanında yaptığı koşuydu. O gün yazdığım şey şuydu, aşırı beklemek yerine önde gidenlerin hemen ardında koşarak pozisyon almasıydı, yarış tam beklediğim gibi gitmiş ama yarışın bitmesine neredeyse 200 metre kalmışken WIND BLAST hala bekliyordu ve tabi son kaçınılmaz oldu koşuyu 2-3 takip eden Luminescense kazanmıştı. O kazanmıştı ama WIND BLAST’ in o gelişi benim ne kadar haklı bir beklenti içinde olduğumun da kanıtıydı. O gün beni beşte bırakan bu tay son yarışını ise yine Kocakaya ile ama bu defa İstanbul’ da koştu, o gün çok günaha girdiğim için inadına gerilerde şans verdim ama nasıl koştu adeta bana inat eder gibi bu defa yarışı öne yakın koşuyor 2-3 gidiyordu. Benim beklediğimi bir sonraki yapanlar ordusuna katılıyordu. Her neyse bugün kağıt üzerinde daha sert rakiplerle koşuyor gibi gözükse de WIND BLAST’ ın aksiyonlarına düzlükteki görüntüsüne hayran olmamak elde değil, öylesine güçlü ve kaliteli bir safkan ki her türlü yarış temposuna da ayak uyduracak cinsten. Bugün artık şöyle koşmalı böyle koşmalı demekten kendimi alıkoyuyorum ve Kocakaya’ nın kendisine bırakıyorum, artık o da öğrenmiştir altındaki bu cevherin nasıl bir at olduğunu. Birkez daha bankomdur WIND BLAST.


6.AYAK: Günün son ayağında satış koşusunda ayağına çok seri isimler mevcut, diğer taraftan evet bekleme yapan isimler var ama iş bitirici bir sprinter yok. Bu tip yarışlarda önde ne kadar seri isimler fazla olursa olsun, iş bitirici becerikli bir sprinter olmadığı için önde konumlanan güçlü atlar genelde başarılı olurlar. Bu rakipler yanında DÜNÜR ve HAKİMBABA güç ve form olarak epeyce öndeler ve her ikisi de yukarıda yazdığım öngörüme uygun isimler, yani önde gitmeyi seven ama bu rakipleri yanında önde sağlam kalabilecek isimler. İlla ki bir srprinter seçmeye kalkarsam da özellikle startını iyi alır ve son 200 e kadar saklanabildiği kadar saklanabilirse ROSEMARY diyerek son ayağa üç tane beygiri yazıp şansımı deneyeceğim.

 

YEDİLİ İLK AYAK: Kiloları ağır ama buna rağmen IŞKINAT ile KATI SEMİH’ den birisinin bu grupta ilk ikiye tutunmasını bekliyorum.