Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Ankara - 27.7.20191. AYAK : 2, 1, 4, 5  9, 3, 7

2. AYAK : 10, 2, 3, 4, 7, 5

3. AYAK : 5, 4, 7  2, 3

4. AYAK : 2, 3 

5. AYAK : 2, 4, 10, 1, 6  8, 9, 3

6. AYAK : 7

UYARI!!! Son yarışında banko önerdiğim Şimşekberk' i bugün yazmamıştım. O gün onu yakın takip eden Kelemer dalga geçer gibi atlatmıştı. Bugün öne birde Mazlumzülfükar gelecek diye Şimşekberk' i yazmamıştım ama şimdi görüyorum Mazlumzülfikar yarıştan çıktı. Bu beni biraz şüphelendirdi, ya Kelemer eskisi gibi gerilerde bekletilirse diye, işte o yüzden ben kupondan 5.ayaktan Startbir' i çıkartıp ilk ayağa ŞİMŞEKBERK' i de yazarak ilk ayağı kapattım. Güncelleme: 13,42 

İlk ayakta 6 nolu Özbatu' da çıktı, 5.ayaktaki STARBİR tekrar eklendi. 14,14

 

KING OMER ve OSMAN BABA: Beraber koştukları son yarışlarında Osman Baba’ yı banko yazmıştım, bunu yaparken en büyük sebebim King Ömer’ in saçma sapan at süren bir jokeyle koşmaya devam ediyor olmasıydı. Aslında çok ümitli olduğum bir at olduğunu kaç yarış önce banko yazarken de değindim King Ömer’ in ama ilgililerini anlamak mümkün değil nedir bu Özgür Gönültaş sempatisi bilemedim gitti, son yarışını ise hiç hatırlamak bile istemiyorum. Bugün kendine geldiği günden beridir belki de ilk defa bu kadar etkili bir jokey binecek, tamam ben Ayhan Kurşun’ u çok tutan birisi değilim ama o tutmuyorum lafı bambaşka özellikle favorilerle tutmam J) İlk yarışı ardından KING OMER’ in üzerinde üstelik çok cazip konumda görmek son derece güzel. Bugün El Rapido ve Stinging Strokes’ in önde gideceği yarışta Ayhan King Ömer ile birlikte Osman Baba’ nın attığı her adımı takip edecektir. Saçma sapan dışarılarda dolanarak rakiplerinden de fazla koşmayacaktır. Düzlük üzerinde KING OMER ve OSMAN BABA’ dan hangisi olursa artık sağlam kalanın kazanacağını düşünüyorum. Bir ihtimal de Find The Way ama onu da yazamadım kuponuma.

 

OSCURO: Hatırlarsanız bu safkanı son yarışında sürpriz konumdayken(ganyanı aldatmasın, sürpriz konumdaydı) 1.altılı 1.koşuda bankomdu. Yarış izlemesini at yarışı oynamasını bilmeyen birisi o yarışı izlese derki; be insaf kardeşim tabakhaneye bişey mi yetiştiriyorsunuz, yada hızlı giden atın kakası seyrek düşer der, Oscuro ve King Of Odesa’ nın binicisine de basar kalayı. Ben bazen bu at sürüşleri görünce kafayı yiyecek gibi oluyorum ve sinirden etrafa zarar veriyorum, örneğin şu bahsettiğim yarışta 600. Metrede kumandayı televizyona fırlatıp gereğini yaptım. Hiç mi düşünmüyorlar o tempoda kazanamayacaklarını ve hatta tabelaya giremeyeceklerini kafayı yedirecekler insana. Ama tabi öylesine şeytanlar var ki onlar tabi ki biliyorlar sonucun ne olacağını, ben hep bu yüzden diyorum işte atı çözüyoruz, yarışı çözüyoruz ama jokeyin ne yapacağını bilebilmek için doğa üstü güçlere sahip olmak lazım. Her neyse ben OSCURO’ nun bugünkü yarışına geleyim; tam 17 atın koştuğu, at sayısının fazla olmasından dolayı zor gibi lanse edilen bir yarış. Halbu ki kazanacak, yada kazanabilecek atlar adeta bağırıyor. Mesela bu 17 tane attan bir tane OSCURO koşuda numara götürmeyi seviyor, özellikle de diğer şanslı isimler resmen düzlük yarışı yapıyor. Hal böyle olunca sitiline çok uygun bir jokeyle koşacak OSCURO’ nun bugün artık çıktığı gibi kazanarak maidena veda etmesini bekliyorum. Dün İstanbul’ da Corvado ile jokeyim diye ortalıkta gezinen jokeye bozmalarına adeta ders verircesine yarış koşturan Hışman artık gücünün yanında zekasını da konuşturuyor. Anormal tempolarda 2-3 giden atların nasıl koşulacağına dair bir yarış dersidir Corcavodo’ nun kazandığı koşu. Ben bu şartlarda OSCURO’ nun yanına bu şartlarda at yazmam ve yine tek yazarım ama illa ki siz yazacaksanız önereceğim sıra; 7,6,2,9,11,17

 

YEDİLİ İLK AYAK: Eküriler son yarışında beklediğimiz gibi ikili bitirdiler, ilgilileri de anlaşılan resmi geçidi pek sevmişler. Doğrusu bugünde aynısını yapmaya çok yakınlar.      

 

Hali hazır kuponda can damarı olan yer 2.ayaktır, zira orada asıl düşüncem 1 ve 6 nolu atlar haricinde diğerlerini yazmaktı ama olmadı kısmak zorunda kaldım ve ayrıca 5.ayakta 12 nolu Mahrem’ i de silerek şablonu limite çektim.