Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İstanbul - 28.7.20191. AYAK : 3, 7  9, 5, 4, 6

2. AYAK : 3, 6, 8, 2  4, 5, 1, 9, 7

3. AYAK : 3, 9

4. AYAK : 6, 4  1, 8, 7, 2

5. AYAK : 4

6. AYAK : 1, 4  3, 2, 11

NOT: 1.Altılı Ganyanda bugün benim tahminim olmayacak.

 

INDIAN MOST: İlk ayaktan riske girmek isteyenler için ideal bir banko adayı olarak görünüyor. Mükemmel formunu devam ettirirken son yarışıyla çitayı iyice yukarı taşıdı ve minumum KV atlarının yanında süper bir 3.lük elde etti. Bugün ihtiyar delikanlı ile koşunun en şanslı ismidir. Düzlük üzerinde çok kuvvetli ataklarla gelip sonuca gitmeye çalışacak.

 

EGEBERK ve TAYKUT: 4 Yaşlı Arapların en önemli mücadelelerinden olan Niğbolu Koşusunda normal bir sonuç bekliyorum. Çoğu zaman çok at yazıp sürpriz bekleyip duruyoruz ama bu tip yarışların neredeyse %90 oranında galip gelen isimlerinde beklenen atlar olduğu bir gerçek. O yüzden o maceraya girmeyeceğim. EGEBERK muhteşem yarışlarına devam ediyor ama şu da bir gerçek ki Özcan bu ata inanılmaz derecede fayda sağlıyor. Evet hep iyi yarışlar koşuyordu ama Özcan’ ın altında bence 2 misli daha iyi ve daha güçlü görüntü veriyor. Bugün bu önemli koşunun bence net favorisidir. Tabi birde TAYKUT gerçeği var, bu şampiyon tay uzun aradan sonra kısa aralıklarla gördüğü iki yarışı ardından artık bu koşuya daha toparlanmış girecek. Düzlükte EGEBERK’ e ciddi rakip olacaktır.

 

TUTANA: Bugün oldukça cazip bir atı kuponuma tek yazacağım. Bu tayın ilk iki yarışını defalarca sardırıp sardırıp izledim. 1.si kesin olarak boş bir at olmadığına kanaat getirdim. 2.si özellikle düzlük üzerindeki görüntüsüyle mesafe uzadıkça etkili olabilecek bir potansiyel tespit ettim. Ve 3.sü idman pisti görüntülerinde acayip beğendim. Bugün ayrıca ilk defa Dil Bağı ilavesiyle bu koşuya katılacak, 51 gündür koşmuyor bu bir dezavantaj olabilir fakat dediğim gibi idman görüntüsü fazlasıyla beni etkiledi, koşunun favorileri Ejderyürek ve Şimşeğin Yeli’ nin bana aksiyonlarında bir gariplik var gibi bir intiba bıraktı, Ejderyürek sanki zor kazanacak bir görüntü verirken ŞimşeğinYeli sürekli içeri kayma eğilimi veriyor, ki Ahmet düzgün koşan atları bile içeri kaydıran bir jokey, gerçi 1.kulvardan çıkması bunun önüne geçebilir ama birde sentetikte nasıl koşacakları açıkçası muamma. Kaldı ki TUTANA’ nın Şartlı-1 sentetik yarışı da fena değil. Sonuç olarak böyle cazip konumda hoşuma giden bir tayı yakalamışken kuponuma tek yazarım ben. Tek atamayanlar, kendi teki olanlara bu koşuda; 4,,,,3,1,5,10,6,11  sıralamasını öneririm.