Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İzmir - 28.7.20191. AYAK : 7  6, 1, 2, 9, 4

2. AYAK : 6, 10  5, 9, 7

3. AYAK : 3

4. AYAK : 3  2, 4, 1, 8

5. AYAK : 3  2

6. AYAK : 1, 10, 2, 8  6, 5, 7, 3, 12, 13, 14

Bugün İzmir’ de aslına bakılırsa gayet güzel bir program var fakat bazı koşular var ki her an dünkü Big Farrier faciasına dönebilir.

 

1.AYAK: TANKERNECLA herkesin dilinde olan bir tay, hazırlıklarına bakılınca hakikaten çok iyi hazırlıklarla giriyor ama İzmir’ de ilk ayakta hele hele arap tay yarışında bu kadar konuşulan bir tay beni korkutur. Tabi ilk ayak ilk defa koşacaklara ait bir tay yarışı burada en sürpriz isim kazansa bile niye kazandı denilmez. Ben TANKERNECLA’ ya güvenemeyince yazabildiğim kadarını yazdım.

 

2.AYAK: Çok iyi form yakalayan KOCA MUĞLALI bugün yarışın favorisi özellikle son yarışı harikaydı, biz tek yazınca rezil at süren yazmayınca gidip Big Farrier’ la bile yarış kazanan Alperen Oluk o gün KOCA MUĞLALI ile manyak bir taktik uygulayıp kazandı. Bugünde öne atılacak rakipleri var aynı taktiği uygulaması halinde yine yakındır kazanmaya.

 

3.AYAK: Bugün YOU NEVER KNOW’ un şu grupta epey ağır favori çıkmasını beklerken böyle çıkmadığını görünce açıkçası Nevzat’ a rağmen tek atmaya karar verdim. Bildiğiniz gibi bu çocuk benim 2.Ahmet Çelik’ im oldu ama yapacak bir şey yok tek atacağım. Hem grup çok uygun hem muhtemel yarış temposu tamamen bu safkanın lehine. Liderlik mi alır, 2.likte mi düzlüğü bekler onu bilemem ama benim beklentime göre bu şartlarda bu safkanın kazanması gerek. Rakip olarak ilk önce resmi olmasa da ekürisi olan Watch Me’ dir(şu eküri yönetmeliği değiştirmeyen TJK ya bu emekler ve paralar zıkkım olsun) , daha sonraki rakip adayları Emekyemez, Çatalkaya ve Million Dolar Man, hatta Türknur gibi gözüküyor yani ya YOU NEVER KNOW tek yada bu atlar beraberce yazılmalı.

 

4.AYAK: İkinci ayak harici en çok çekindiğim yer burası, kalite isimlerin sorunlarından dolayı kötü koşması, çıldırmış gibi koşmaya devam eden İpekkız’ ın bu defa ters mesafede olması, yine çok formda olan Asya Fırtınası’ nın art arda kazanabilecek güveni vermemesi beni endişeye iten sebepler. Bana göre mantıklı olanlarını yazdım ama yine İzmir yine 4.ayakta yatarsam şaşırmam.

 

5.AYAK: Günün en büyük favorisinin olduğu yerde ‘’En Kötü Top 10 Jokey’’ sıralamasında üst sıralarda olan binicisine rağmen ŞARLO’ nun çok fazla şansı var. Bu zamana kadar İstanbul’ da oldukça dikkat çeken tay bugün İzmir’ in beygirler arenasında start alacak. Yarış hızlı olacağından jokeyinin yetersiz kalmaması durumunda ŞARLO’ nun bu yarışı kazanacağını düşünüyorum. Eğer ters pistten etkilenirse o zamanda devreye 4 yarışından 3 tane 1.lik çıkartan ve boş tay olmadığını fazlasıyla ispat eden günün büyük favorisi SIĞACIK devreye girecek bence tek isimdir.

 

6.AYAK: Bugün yetenekli bir apranti ile şu koşuya katılıp kilo avantajı sağlansa bu grupta AL UQSUR’ un yanına at yazmam ama maalesef hem şu durum güvenimin tamamen içine etti ve neredeyse kapattım.

 

YEDİLİ İLK AYAK: Kor Ateş favorim, Bianca Bianca ve Loliş rakip.