Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

İstanbul - 31.7.20191. AYAK : 2 

2. AYAK : 5, 3  4, 6, 2, 9, 7, 8, 1

3. AYAK : 1, 2, 4

4. AYAK : 5  4, 1

5. AYAK : 4, 5, 7, 6, 3  1

6. AYAK : 7, 4, 5, 8, 2  3, 1

FİNAL: İlk yarışını koşarken yazdığım tahminler ve yorumlarda bu tayla alakalı görüşlerimde idman görüntülerine dikkat çekmiştim. Yarışa gayet güzel başlamasına rağmen Halis Karataş’ ın hangi akla hizmet edip bu kadar geri beklediğini ben kendime anlatamadım, zaten anlatamayacağım da çünkü bunun gibi yüzlerce örneği var bu şampiyon jokeyimizin. Önde bitiren ve kazanan tay her ne kadar kolay kazanmış gibi gözükse de yarışı biraz adam akıllı yerlerde takip etseymiş Karataş FİNAL ile o gün 1.olurmuş. Bugünde aynı senaryoyu gerçekleştirir mi? onu bilemem ama eğer ki şu yarışı aşırı bekleme hevesine bu defa sokmazsa bence kazanan isim olur. Yarış derecelerine bilindiği üzere çok takılı kalan birisi değilimdir ama derecelere bakıldığında bile hayli önde gözüküyor. 1-Yine aşırı derecede beklemediği takdirde, 2-önde birisinin boş bırakılmaması halinde bence FİNAL bugün maidendan çıkar. Aksi takdirde bu defa binicisinin artı katacağı Elite Passenger başta olmak üzere kesinlikle tüm tayların şansı vardır. Yani ya tek ya hepsi.

 

GOOD CURY: Son yarışında gösterdi ki hala tam anlamıyla kendini bulmadı, bugün eğer ki artık istenilen düzeye geldiyse Sevent Sense, Babafırat falan önde GOOD CURY’ nin sitilini falan bozamazlar ve şampiyon özlediği galibiyete ulaşır. Oldu ya yine kazanacak kadar koşamadı ve önde boğuldu, bence kaybedecekse en geride koşuyu takip edecek iki sprinter MY BILLIONARE ve ULUDAZ ikilisinden birisine kaybeder.

 

PERİ LİNA: Son yarışına çok benzer bir koşu temposunun olacağı bir yarışta koşacak PERİ LİNA. En sıkı rakibi olarak gözüken Miss Helin bugün koşmayacağından şansını iyice artırdı. Son koşusunda olduğu gibi bugünde muhtemelen insiyatif alıp koşuya tempo verecektir. Düzlüğe kadar yavaş geçecek yarışta bu şartlarda PERİ LİNA biraz zor kaybedeceğe benziyor. En büyük handikapı tabi ki Selim…!

 

5.AYAK EKÜRİLER: Açıkçası gerçek düşüncem, koşunun galibinin iki eküriden birisine çıkacağına dair. Fakat içimden bir histe Wolf Creek’ in önde gereksiz tempoya gireceğini, Lupo Uno’ nun da jokeyi tarafından bir şekilde katledileceğini söylüyor. Büyük bir ikilemde kalarak maalesef tek tuttuğum atların yanına tüm rakiplerini yazdım, haklı çıkma olasılığımın haksız çıkma olasılığımdan daha az olduğunu da kabullenerek hepsi dedim ama evet tek atılabilirler.

 

YEDİLİ İLK AYAK: İki yarış evvel tek attığım o yarışında 7.olan BEDİRCAN’ ı son yarışında 30 ganyanla kazanırken beni hatırlayan oldu mu? J Bugün bu koşuyu kazanamasa bile bence ikiliye girmesi gerek.  

 

NOT: İlk ayaktan tek atarak başladım ama görüldüğü üzere 3 tane daha tek yazabileceğim atlar vardı. Onlardan birisini yada birkaçını yada hepsini tek atarak ilk ayağı kapatabilirsiniz. Ben gidip tay yarışını tercihleyip en zor olanı seçtim. Aynısını yapmak zorunda değilsiniz, ki senelerdir yazıyorum aynısını oynmak marifet değil, bizim kuponların aynısını herkes oynasa altılı para verir mi ? O yüzden mutlaka yorumları okuyun ve birde siz kendiniz o yorumları yorumlayın.