Tahmin detayları

Cemil Amaç

Cemil Amaç

Ankara - 1.8.20191. AYAK : 4, 3, 6, 7  5, 1, 2, 8

2. AYAK : 4  6, 9, 5, 8, 11, 10, 2, 1, 3, 7

3. AYAK : 3

4. AYAK : 1, 4 

5. AYAK : 7  3, 2, 1, 5, 6

6. AYAK : 4  3, 5

DEMİRKURT: Bu tayın aslında şu anki durumuyla maiden kalması biraz talihsizlik, gayet iyi durumda ve çok etkili yarışlar yapıyor. Öyle ki ilgilileri henüz maiden bir atken gidip GR-2 yarışta koşturdular. Belki o yarışta kazanamayacaktı ama zaten startını ağır alan DEMİRKURT’ un birde tam ivmelenip kendini yarışa vereceği yerde Müslüm Çelik bindiği attan düşerek Demirkurt’ un önünde kalmıştı. Bu durumdan etkilenen ve büyük bir kazayı atlatan tay için zaten o an yarış bitmişti. O yüzden o koşusunu çok önemsememek lazım. Bugün ise uygun grupta start aldığı 5 yarışında koşuya en iyi başlatan ve aslında kazanabileceği yarışından 2.ayrıldığı jokeyiyle tekrar buluşuyor. Bu defa kulaklık çıkartılıp sadece gözlükle koşuya katılacak. Bu takı değişikliği olumlu yönde etkiler mi? bunu bilemem ama normal yada normale yakın yarışa başlarsa DEMİRKURT’ un bugün bu grupta maidendan çıkmasını bekliyorum. Riskli de olsa bankomdur.

 

HOPEFUL ve VIOLIN SONATA: 4.ayakta ise iki safkanla riske girdim. Bunlardan HOPEFUL handikap puanıyla bile rakiplerinden bir hayli önde olan bir isim. Bugün dilinden en iyi anlayan jokeyi idaresinde düzlük üzerinde bu rakiplerine hakim olmaya yakındır. Hızlı gidecek yarışta birde önden at yazacağım, bu at ise bu pisti son yarışıyla tanıyan ve çok seven son yarışı da taraklama şekilde 3.olan VIOLIN SONATA olacak. Bugün belki Duelleo gibi çok seri bir rakibi var ama Duello’ nun en dıştan, kendisinin ise en içten çıkacak olması büyük avantajına, bunu avantajına çevirip liderliği alacaktır, eğer şüphe ettiğim gibi rakibini biraz erkenden pes ettirirse alacağı avansla 4 kilo dezavantajı olan Hopeful’ un ataklarına direnebilir.

 

TUMBUL ÇİÇEĞİ: Açıkçası normal bir Arap atına benzemiyor, iki yarışını da dalga geçer gibi kazandı. Bugün belki yine dalga geçerek kazanacak ama çok göz önüne çıkartmamak adına bu tayın bugün olduğu gibi çok büyük favori olduğu bir yarışında mahsustan kazanmaya gitmeyeceklerini ve milleti fena yakacaklarını düşünüyorum. Bu yakma işi bugün mü olur başka bir zaman mı olur onu bilemem ama bu burada tarihe not olarak kalsın. Ben Demirkurt gibi favori olmayan bir tek yazdığım için şansımı deneyip TUMBUL ÇİÇEĞİ’ nin takılmasını hayal edeceğim. Hayal edeceğim diyorum çünkü isterse bugünde bence 5 boydan aşağı kazanmayacak. En azından kağıt üzerinde rakip görünen MİHMANLI ve ekürilerden ATILGAN KURUŞ’ u yazabildim yanına.

 

NOT: Son ayaktaki Tumbul Çiçeği’ ni tek atanlar, Demirkurt’ un olduğu koşuyu 3,5,4,6 sırasını önerebilirim.

 

YEDİLİ İLK AYAK: Efil Efil kilo avantajıyla Alyayla’ ya hakim olabilir. Tabi Alyayla da kilosu ağırda olsa önde boş kalırsa ikiliden düşmez. Bence ikisini birarada olmalı.